2019-2020н.р.
Наш час - час змін і перетворень у різних сферах життя, зокрема й в освітньому процесі. Сучасний світ не стоїть на місці, і першими будуть ті, хто володіє знаннями. Жодна реформа не зможе змінити будь-що в системі освіти, якщо вчитель сам не зміниться, і тим самим не змінить підходи до організації освітнього процесу.
Підбиваючи підсумки роботи за період 2019 - 2020 року слід зазначити, що це був рік надзвичайно напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів. Методична робота у школі здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»(зі змінами), Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції загальної середньої освіти, нових Державних стандартів освіти та інших нормативних документів, передбачених чинним законодавством, з метою реалізації основних положень, розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки України, підвищення ефективності організації освітнього процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителя, а також відповідно до завдань, визначених у наказі по школі «Про організацію методичної роботи Бережанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1на 2019/2020 н. р.».
Сьогодні школу не можна уявити собі без згуртованого колективу, дружнього союзу однодумців. До складу педагогічного колективу входять висококваліфіковані вчителі, які готові до роботи в сучасних умовах і прагнуть досягати нових освітніх результатів.
Педагогічний колектив нашої школи гнучко реагує на запити часу, варіює, шукає ефективні шляхи і методи навчання. Зміни, що сталися в освітянському просторі знайшли своє відображення і в науково-методичній роботі, що є складовою частиною освітнього процесу школи.
Статтею 12 Закону України «Про освіту» визначено мету повної загальної середньої освіти - всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині. Тому у 2019-2020 навчальному році педагогічний колектив школи працював над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання учнів у сучасних умовах. Основною метою роботи було безперервне вдосконалення рівня педагогічної майстерності вчителів, їх ерудиції та компетентності в області навчального предмету та методики його викладання. Учителі реалізовували наскрізні лінії ключових компетентностей на уроках відповідно до нових навчальних програм з метою формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння в реальних життєвих ситуаціях; своєчасно та в повному обсязі опрацьовували норми законодавства в галузі освіти та керувались ними в повсякденній роботі; впроваджували в систему своєї роботи передовий досвід кращих вчителів та працювали над підвищенням свого методичного рівня викладання навчальних предметів; поширювали педагогічний досвід учителів школи на освітніх вебпорталах, а також працювали над впровадженням науково-методичної проблеми «Вдосконалення системи самоосвітньої науково-методичної роботи вчителя в контексті підвищення його професійної компетентності та розвитку здібностей учнів» (І етап: діагностичний). Метою її реалізації на першому етапі було: інтенсифікувати освітній процес, збільшити швидкість сприйняття, розуміння, глибину та якість засвоєння учнями величезних масивів знань навчального матеріалу.
Протягом року методичну роботу було спрямовано на виконання таких завдань:
1. Інтенсифікувати освітній процес.
2. Здійснити реальну індивідуалізацію та диференціацію навчання.
3. Збільшити швидкість сприйняття, розуміння, глибину та якість засвоєння учнями величезних масивів знань навчального матеріалу.
4. Підвищити мотивацію та пізнавальну активність учнів за рахунок наочності, урізноманітнення форм роботи, можливості включення ігрових моментів.
5. Навчити вчителів за короткий час отримувати об'єктивну картину рівня засвоєння навчального матеріалу, що вивчається всіма учнями і своєчасно його корегувати.
Методична робота в школі здійснювалась згідно плану роботи школи через колективну, групову, індивідуальну форми роботи. Зміст роботи полягав в психологічному, організаційному, науково-методичному й матеріально-технічному забезпеченні умов переходу до реалізації нової науково-методичної проблеми, опануванні навичками впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності, вивченні рівня навичок досягнень учнів, їх вихованості, розвитку. З цією метою проведені такі колективні форми роботи:
- Психолого-педагогічний консиліум "Адаптація п'ятикласників до успішного навчання у школі";
- Семінари-практикуми:
- Психолого-педагогічний семінар на тему: «Справжній учитель: хто він». (Збереження психоемоційного здоров'я вчителя за програмою профілактики емоційного вигорання ЦПСХР)
- учителів основ християнської етики;
- учителів предмета «Захист Вітчизни»;
- учителів математики, фізики та інформатики;
- учителів 1-2-х класів;
- Тренінгові заняття:
- «Кроки до здоров'я - формування здорового способу життя» (в рамках тижня пропаганди здорового способу життя);
- «Майбутнє починається сьогодні» (для батьків);
- Педагогічні читання:
- «Школа радості» (до 100 річниці від дня народження В.Сухомлинського);
- «Народний учитель і мужицький український письменник» (до 140 річниці від дня народження Степана Васильчинка, українського письменника та педагога);
- Батьківські збори:
- «Як стати батьками успішної дитини»;
- «Умови успішної адаптації п'ятикласників»;
- «Першочергова потреба учня - знання»;
- «Сім'я - основа виховання громадянина-патріота України»;
- «Роль батьків у запобіганні шкідливих звичок(тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків)»;
- «Як спілкуватися з дитиною, щоб вона успішно навчалася»;
- «Досвід життєтворчості від батьків - дітям»;
- «Конфлікти, їх причини та способи подолання. Методика розв'язання конфліктних ситуацій в сім'ї(за вибором)».
Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої входять керівник, його заступники, голови методичних об'єднань, практичний психолог, соціальний педагог та керівник творчої групи. Питання форм і методів роботи з обдарованими учнями, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, взаємозв'язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників, ролі методичних комісій у розвитку творчості вчителів та учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях методичної ради.
Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, друковані праці, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення кожного учня.
Однією із провідних форм методичної роботи школи є педагогічна рада, яка стимулює розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради обирались насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і спільне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості освітнього процесу.
З метою підвищення фахового рівня, методики викладання базових предметів учителі систематично знайомились із новинками науково-методичної та психолого-педагогічної літератури під рубрикою «Радимо прочитати». Брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року - 2020». Зокрема, у номінації «Образотворче мистецтво» нашу школу успішно представила Польова Наталія Андріївна - вчитель образотворчого мистецтва і стала лауреатом фінального етапу обласного туру кокурсу.
Проводилась і позакласна робота. Виявляючи творчі нахили школярів, створюючи умови для їх самореалізації, залучаючи учнів до позакласної роботи, були проведені змістовні цікаві предметні та методичні тижні:
- тиждень художньої культури та музики;
- тиждень математики, фізики, астрономії;
- тиждень української мови і літератури та світової літератури;
- тиждень іноземної мови;
- тиждень біології, екології, географії, хімії;
- тиждень історії та правознавства;
- тиждень військово-патріотичного виховання;
- тиждень фізкультури.
Кожен вчитель працював над власною науково-методичною темою та реалізовував шкільну проблему. Ця тема обирається, виходячи з професійних потреб учителя. З огляду на це, певні знання й поради педагоги школи отримують через залучення до роботи у методичних об'єднаннях, які є головною формою методичної роботи школи. Була організована робота шкільних МО з метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій вчителів-предметників.
У 2019-2020н.р. у школі функціонувало 9 методичних об'єднань:
- вчителів-словесників - керівник Довга С.В.
Методичне об'єднання вчителів-словесників у 2019-2020 н.р. працювало над науково-методичною проблемою «Формування ключових компетентностей учнів як засобу підвищення рівня навченості на уроках української мови, зарубіжної та української літератур». До складу ШМО входить 10 вчителів: Ганич О.М., ГолодишинМ.В., Білоус В.І., Довга С.В., Даньків С.М., Колодка І.І., Левицька О.М., Соляр О.І., Шафарук Н.Й., Шургот Г.Т.
Зацікавлення та дискусії під час МО викликали такі питання:
- формування в учнів комунікативних компетенцій під час уроків;
- активне використання ІКТ у навчанні;
- продуктивна організація роботи з обдарованими дітьми і як результат - призові місця в олімпіадах та різноманітних конкурсах;
- опанування різноманітних навчальних платформ для дистанційного навчання;
- підготовка учнів до свідомої активної участі у суспільному житті.
Вчителі працювали креативно, були активними, готували доповіді, квести, презентації щодо визначених у плані питань; ділились власним досвідом. Були проведені шкільні диктанти до Дня писемності та єдності, Даньків С.М. організувала виховну годину,присвячену творчості Лесі Українки, Шафарук Н.Й. та Довга С.В. організували та провели конкурс читців поезій Т.Шевченка; Колодка І.І. брала участь у міському семінарі класних керівників із презентацією національного українського одягу та звичаїв; Левицька О.М. провела літературно-музичну композицію до вшанування творчості Т.Шевченка; Голодишин М.В. працювала у творчих групах при підготовці різних конкурсів.
Протягом навчального року вчителями були проведені відкриті уроки , основні завдання яких: упровадження в практику вчителів передового досвіду і результатів досліджень педагогічної науки, спрямованих на розв'язання завдань, що стоять перед національною школою.
В період між засіданнями МО проводилась така робота: відвідування та обговорення відкритих уроків, індивідуальна та групова діяльність з підготовки завдань для учнів, які виявляють підвищений інтерес до предмета, педагогічні читання, огляд методичної літератури, аналіз моніторингу якості знань учнів.
- вчителів іноземної мови - керівник Колодійчук О.В.
У 2019-2020 навчальному році колектив вчителів методичного об'єднання іноземних мов спрямував свою роботу на продовження впровадження нових педагогічних та інформаційних технологій у освітній процес у рамках нового Державного стандарту освіти та науково-методичної теми «Розвиток творчих здібностей учнів через різні форми і методи пізнавальної активності на уроках іноземної мови» у поєднанні з методичною проблемою школи. До складу ШМО входить 8 вчителів: Кудловська Галина Василівна, Сендецька Марія Євгенівна, Булат Любов Володимирівна, Колодійчук Олександра Василівна, Криворучка Оксана Володимирівна, Тимінська Олена Михайлівна, Вергун Уляна Андріївна, Ганич Мар'яна Ігорівна. Протягом року було проведено 6 засідань методичного об'єднання, 5 з яких - планові, 1 - позапланове, 1 − дистанційне, на яких обговорювались наступні питання:
- Вивчення нормативних документів та методичних рекомендацій Міністерства освіти й науки України щодо викладання іноземних мов у 2019-2020 навчальному році.
- Обговорення методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах на уроках іноземної мови
- Застосування сторітеллінгу у навчанні англійської мови /Криворучка
О.В.,
Тимінська О.М.
- Нестандартні форми роботи в позакласній діяльності в контексті компетентнісно-орієнтованого навчання та виховання молоді /Сендецька М.Є.
- Використання нестандартних форм навчання для розвитку критичного мислення учнів/ Обговорення.
- Педагогічні основи використання нестандартних форм навчання іноземних мов.
- Формувальне оцінювання у НУШ /Колодійчук О.В.
- Лепбук - освітня технологія в умовах НУШ на уроках англійської мови в початкових класах/ Вергун У.А.
- Інтерактивні методи навчання як засіб розвитку навичок ХХІ ст. /Булат Л.В.
- Організація неперервної освіти вчителів іноземної мови /Сендецька М.Є.
- Модель підготовки вчителя іноземної мови до роботи в нових умовах: структура та компоненти /Кудловська Г.В.
- Інтеграція попереднього досвіду реалізації компетентнісного підходу в початковій іншомовній освіті в умовах Нової української школи/ Криворучка О.В.
- Розвиток інформаційно- цифрової компетентності учнів шляхом використання сервісів мережі Інтернет на уроках англійської та німецької мов/ Ганич М.І.
- Обговорення проблеми «Використання міжнародного досвіду впровадження STEaM-навчання у закладах освіти» /Члени кафедри.
- Організація роботи вчителів іноземних мов на час карантинного періоду
- Організація дистанційного навчання, розміщення на сайті школи тематичних завдань/ Обговорення.
- Рамка професійного розвитку вчителів. Складові професійної діяльності /КолодійчукО.В.
- Шляхи саморозвитку та самовдосконалення професійної майстерності вчителя іноземної мови /Сендецька М.Є.
- Європейський досвід професійного розвитку вчителів іноземної мови − Ганич М.І.
- Фахова компетентність вчителя іноземної мови як запорука ефективної та якісної іншомовної освіти/ Криворучка О.В.
- Роль самоосвіти у підвищенні професійної компетентності учителя іноземної мови /Булат Л.В.
Роботу між засіданнями кафедри було спрямовано на
- опрацювання інструкційно-методичних матеріалів МОН України щодо викладання іноземних мов у 2019-2020 н.р.;
- здійснення підготовки учнів до участі у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов;
- підготовку учнів до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської та німецької мов;
- проведення взаємовідвідувань уроків членами кафедри;
- огляд новинок Інтернет сайту https://osvita.ua/languages/ та ін.;
- ознайомлення з теоретичними основами проведення позакласних заходів з використанням Інтернет-ресурсів;
- опрацювання матеріалів блогу Уруської Л.В. https://english-tokippo.blogspot.com/;
- ознайомлення із навчальними Інтернет- програмами на сайтах https://www.bbc.com/ukrainian/learning_english/2013/02/130220_le_archive_english,
https://www.britishcouncil.org.ua/english/learn-online/websites,
https://samorozvytok.info/content/extra-english-navchalniy-gumoristichniy-serial;
- проведення аналізу результативності педагогічної діяльності вчителів методичного об'єднання за підсумками навчального року;
З 10 по 14 лютого 2020 р. вчителями кафедри іноземних мов було проведено Тиждень іноземних мов. Метою предметного тижня було:
- покращити вміння учнів із чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, письма, говоріння;
- вдосконалити граматичні знання учнів;
- збагатити лексичний запас школярів;
- навчити учнів працювати в групах та парах;
- розвивати логічне мислення, творчі здібності, уяву, здогадку;
- прищеплювати культуру мовлення, інтерес, бажання вивчати іноземні мови.
Участь членів шкільного МО вчителів іноземних мов та їх учнів у семінарах, вебінарах, олімпіадах, конкурсах у 2019 / 2020 н.р.
Сендецька Марія Євгенівна: Пньова Марта, 9-Б кл. − ІІ місце у І етапі, ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови; Солярчик Діана та Дарморіс Яна 8-В кл. − І та ІІ місця у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови відповідно. Солярчик Діана − одна із переможців Всеукраїнського конкурсу «Цікаві місця України», організованого Львівським національним університетом імені Івана Франка і Асоціацією українських германістів.
Булат Любов Володимирівна: Старко Віктор, 8-Б кл. − ІІ місце у І етапі та ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови; Пньова Марта, 9-Б кл. − ІІІ місце у І етапі та ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови; Мартиненко Анастасія,10-А кл., Мартинишин Олена 10-А кл., Сінельников Володимир, 10-А кл. − І, ІІ та ІІІ місця у І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови відповідно.
Колодійчук Олександра Василівна: Німко Софія, 8-В кл, Горбань Артем, 8-В кл. − І та ІІІ місця у І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови; Семенів Оксана, МакарВіталій − І та ІІ місця у І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови; Целюх Тетяна, 11-А кл., Юрчак Любов,11-А кл., Крупа Юлія, 11-А кл. − І, ІІ та ІІІ місця у І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови відповідно. Учні 8-В класу Ангеліна Криворучка, Тимур Хомецький, Евеліна Рудіч, Софія Німко, Андрій Хрептак, Богдан Макух, Артем Горбань, Яна Дарморіс, Діана Солярчик, учні 9-А класу Оксана Семенів, Анатолій Котовський, учні 11 - А класу Наталія Польова, Христина Колодій, Анастасія Фанга, Любов Юрчак отримали сертифікати учасників Всеукраїнської гри з англійської мови «Puzzle - 2020». V Всеукраїнська інтернет-олімпіада з англійської мови «На Урок» (Зима 2020): 28 учасників, з них 4 переможців серед учнів 8-В класу: Дам'ян Кицкай, Артем Горбань, Андрій Хрептак − Дипломи І ступеня, Юлія Мищишин − Диплом ІІ ступеня; 1 переможця серед учнів 11 - А класу: Юлія Крупа − Диплом ІІІ ступеня. VІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада з англійської мови «На Урок» (Весна 2020): 19 учасників, з них 5 переможців серед учнів 2 - А класу: Анна Тимінська, Максим Синишин, Юлія Олійник, Дарина Сушко − Дипломи І ступеня, Андрій Добрянський − Диплом ІІ ступеня; 2 переможців серед учнів 8 - В класу: Дам'ян Кицкай, Артем Горбань − Дипломи І ступеня; 3 переможців серед учнів 11 - А класу: Юлія Крупа, Тетяна Целюх − Дипломи І ступеня, Любов Юрчак − Диплом ІІІ ступеня.
Участь у вебінарах від «На Урок»: «STEM, емоційний інтелект та гра-навчання», «Викладання іноземної мови в умовах дистанційного та онлайн-навчання», «Використання сервісу Zoom для проведення дистанційних занять». Участь у вебінарі від Cambridge University Press «Викладання граматики підліткам: відкриття та вибір»
Сертифікація з функціоналу онлайн-тестів «На Урок» : сертифікат базового рівня та сертифікат рівня «Практик». Сертифікат про публікацію на сайті «На Урок» авторського матеріалу.
Співпрацює з ТзОВ «Інститут Розвитку Шкільної Освіти» м.Львів (Договір №126 від 04 січня 2019 року Про створення за замовленням і використання твору).
Криворучка Оксана Володимирівна: Лужецька Діана − переможець Всеукраїнського рівня (І місце) у всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle 2020». 3 переможців серед учнів 4-А та 4-В класів: Дарія Кицкай, Анастасія Крук, Юрій Гальчак -- Дипломи І ступеня у VІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з англійської мови «На Урок» (Весна 2020).
Тимінська Олена Михайлівна: Корнелюк Катерина, 9-А кл. − ІІ місце в І етапі та І місце в ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. 2 переможці з англійської та 2 переможці з німецької мов у VІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з англійської мови та з німецької мови «На Урок» (Весна 2020).
Участь у вебінарі «Онлайн-тести «на Урок» для дистанційної роботи». Участь у вебінарі від Pearson Education «Як практично застосовувати навчання на основі запитів у класі та онлайн». Участь в онлайн-тренінгах від ТОВ «Дінтернал Ед'юкейшен» «Формула успіху підготовки до іспитів на уроці англійської» та «Ефективне використання автентичних навчальних ресурсів для розвитку когнітивних здібностей підлітків». Участь у вебінарі від «National Geographic» «Розвиток навичок говоріння»
- математики, фізики й інформатики - керівник ШевчукГ.Б./Пучко О.Я.
Науково-методична проблемна тема шкільного методичного об'єднання вчителів математики , фізики та інформатики: «Удосконалення фізико-математичної освіти через створення інноваційного середовища для професійного розвитку педагога та формування компетентного випускника навчального закладу». До складу ШМО входить 10 вчителів: Концевич Г.О., Мартинишин Л.В., Панашій Б.Я., Петрушка Х.І., Путера Л.Є., Пучко О.Я., Рожанська М.А., Семак Н.С., Слобода О.І., Стефанюк П.О. Протягом року відбулося чотири засідання ШМО, на яких розглядалися питання організації освітнього процесу у 2019-2020 н.р, компетентнісного підходу в процесі реалізації наскрізних змістових ліній оновлених навчальних програм в 5-9 класах; обговорювалося питання формування в учнів мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до освітнього процесу та шляхи вдосконалення роботи учителів, щодо підвищення ефективності в набутті учнями міцних знань, освітніх компетенцій.
З 19.02.20року по 26.02.20року у школі був проведений «Тиждень математики, фізики та інформатики», під час якого учні застосовували свої знання та вміння до розв'язування нестандартних задач, показували, що математика, фізика та інформатика - це дуже творчі науки. Наприкінці «Тижня математики, фізики та інформатики» був проведений семінар-практикум для вчителів міста , під час якого відбулась екскурсія у «Центр науки» м.Тернополя.
Члени МО брали участь у педагогічних радах та семінарах, засіданнях МО як шкільних, так і міських. Вчителі, що атестуються, під час проведення показових уроків демонстрували апробовані інноваційні технології, що сприяють підвищенню рівня навчальної мотивації учнів, яка є основою формування ключових та предметних компетентностей школярів.
Учаснки VI Всеукраїнської інтернет- олімпіади 35 учнів(Путера Л.Є.)
11 учасників серед учнів 6-х класів
11 учасників серед учнів 7-х класів
13 учасників серед учнів 9-х класів
Дистанційна олімпіада з математики «На урок» Весна -2020 (Мартинишин Л.В.)
7-В: 11 учасників, з них Диплом І ступеня-1, Диплом ІІ ступеня-1, Диплом ІІІ ступеня-2;
9-Б: 13 учасників, з них Диплом І ступеня-4, Диплом ІІ ступеня-1, Диплом ІІІ ступеня-4.
Самоосвіта - це свідома планомірна робота вчителя над собою, удосконалення своїх значущих якостей, емоційно-вольової сфери, комунікативної компетентності, організаційних здібностей. На початку навчального року кожен член методичного об'єднання обрав собі тему самоосвіти відповідно до тих технологій навчання, які він впроваджував чи використовував на уроках.
В процесі самоосвіти з метою професійного зростання вчителів на засіданнях МО опрацьовані такі методичні публікації:
- Деменко О. Школа успіху: шляхи формування в учнів мотивації до навчання/ О.Деменко. //Директор школи. - 2016. - №21-22).- С.82-97.
- Тищенко І. А., Бедусенко О. С. Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання мнемотехнічних прийомів у викладанні математики. /І.А.Тищенко // Математика в школах України. - 2018. - №7-8.
- Конопака А.О. Формування практичної компетентності школярів на уроках фізики та астрономії // Фізика в школах України. - 2008. - №4(104). - С. 2-4.
Під час карантину учителі МО брали активну участь у вебінарах, відеоконференціях, які організовували ТОКІППО ,ТОВ «Всеосвіта» та ТОВ «На урок».
№ з/п
Тема вебінару, конференції
Прізвище та ініціали учителя
1.
1. «Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину.» (ТОВ «Всеосвіта»)
2. «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою онлайн-сервісів.» (ТОВ «На урок»)
Петрушка Х.І.
2.
1. «Забезпечення безперервного навчання під час карантину за допомогою онлайн-олімпіад» (ТОВ Всеосвіта)
2. «Математична грамотність PISA-2018» (ТОВ Всеосвіта)
Рожанська М.А.
3.
Комунікація педагога з учнями: спілкуйтеся правильно.
Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину. (Сертифікат)
Проєктна робота на уроках інформатики.
Організація дистанційного навчання у кризових умовах: за результатами 1-го тижня.
Гейміфікація уроку як засіб підвищення ефективності навчання.
Сторітелінг для навчання: комфортний, корисний і різний.
Успішний досвід підготовки, організації та проведення STEM-тижня (до міжнародного STEM-тижня)
Стефанюк П.О.
4.
1. «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою онлайн-сервісів.» (ТОВ «На урок»)
2. Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину.
3. Використання мобільних пристроїв в освітньому процесі
4.Закінчення 2019-2020 навчального року для 11 класів. ДПА/ЗНО
Пучко О.Я.
5.
1. Формування дослідницької компетентності учнів на основі віртуального фізичного експерименту
Слобода О.І.
6.
1. Формування дослідницької компетентності учнів на основі віртуального фізичного експерименту
Концевич Г.О.
7.
1. Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020
2. Як налагодити ефективне онлайн навчання та покращити комунікацію з учнями в умовах карантину
Путера Л.Є.
8.
1. «Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину.» (ТОВ «Всеосвіта»)
2.Закінчення 2019-2020 навчального року для 11 класів. ДПА/ЗНО.
3. «Самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі загальної середньої освіти»
Мартинишин Л.В.
- вчителів фізичної культури та Захисту Вітчизни - керівник Щербань Л.М.
Науково-методична проблемнашкільного методичного об'єднання вчителів фізичної культури та захисту Вітчизни: «Впровадження інтерактивних та проектних технологій у навчально-виховний процес з метою підвищення ефективності праці вчителів та формування життєвих компетентностей учнів». До складу ШМО входить 5 вчителів: Мужанова О.Б., Перфецька А.В., Щербань Л.М., Баліцький О.М., Цюпера А.С. В рамках тижня фізкультури і спорту було проведено: 17.09.2019 - змагання «Веселі старти» - 5-ті класи
18.09.2019 - змагання з футболу 6,7,8 класи(хлопці)
19.09.2019 - змагання з футболу 6,7,8 класи(дівчата)
20.09.2019 - змагання з волейболу 9,10,11кл.
Також було організовано кросовий забіг, присвячений пам'яті О.Філю - 9,10,11кл.
- вчителів історії та правознавства - керівник Холява Н.С.
Методичне об'єднання вчителів історії та правознавства у 2019-2020 н.р. працювало над науково-методичною проблемою: «Удосконалення професійної компетентності вчителів історії та правознавства шляхом впровадження нових педагогічних технологій в умовах реалізації Концепції Нова українська школа». До складу ШМО входить 4 вчителів: Холява Надія Степанівна, Шаль Галина Степанівна, Семенець Наталія Василівна, Гичка Марія Олексіївна.
Участь членів шкільного МО вчителів історії та правознавства у семінарах, вебінарах, олімпіадах, конкурсах у 2019 / 2020 н.р.
Холява Н.С.: в освітньому проекті «На Урок» прослухала безкоштовні вебінари «Особистий професійний блог вчителя: дизайн, контент, просування»,
«Онлайн - тести: варіанти завдань для ефективної взаємодії»,
«Як організувати дистанційне узагальнення знань та підбити підсумки навчального року».
Семенець Н.В.: за участь у Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Весна - 2020»
Духній Назар -учень 6 класу нагороджений дипломом ІІІ ступеня.
План проведення тижня історії та правознавства
День проведення
Заходи
Відповідальний
Понеділок
1.Виставка - конкурс «Історія навколо нас»(учні 5 класів)
2.Урок-презентація у 8-В класі на тему:
« Історичний портрет. Видатні українці ХVІІ століття »
Холява Н.С.
«Сьогодні- знавці історії, а завтра-її творці»
Вівторок
1.Перегляд фільму «Борці за волю України. Степан Бандера»(11 кл.)
2.Виставка новинок історичної літератури.
Семенець Н.В.
Бібліотекар
Козачек С.Б.
Середа
1.Урок-презентація «Тернистий шлях до свободи - з історії національно-визвольної війни» (8 кл.)
2.Учні 7 -х класів вирізають паперових ангелів і проводять тиху акцію: "Ангели пам'яті".
Гичка М.О.
Холява Н.С.
Вчитель образотворчого мистецтва
Польова Н.А.
Четвер
1.Учні 5-х класів екскурсії до музею школи та шкільного музею Маркіяна Шашкевича.
2. Історико-літературна композиція «З Україною в серці» (7-А клас).
Холява Н.С.
Семенець Н.В.
Холява Н.С.
П'ятниця
1.Робота шкільного кінозалу «Марафон історичних фільмів». 10 клас переглядає документальний фільм «Зима, що нас змінила.»
2.Підведення підсумків тижня історії
Вчителі історії
- вчителів природничих наук - керівник Семчишин У.С.
У 2019-2020 навчальному році колектив вчителів методичного об'єднання вчителів природничих наук спрямував свою роботу на опрацювання науково-методичної теми: «Розвиток професійної компетентності вчителя, шляхом використання інноваційних технологій». Мета роботи: активізувати творчий потенціал кожного вчителя ШМО; надавати допомогу вчителям у розвитку та підвищення професійної компетентності. До складу ШМО входить 7 вчителів: Адамович Наталія Петрівна, Антош Оксана Іванівна, Бабич Любов Іванівна, Гаврилишин Ігор Ярославович, Мужанов Олег Павлович, Семчишин Уляна Степанівна, Хрептак Марія Іванівна.
Призери ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін:
Призери ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін:
Польова Наталя Іванівна- диплом ІІІ ступеня з хімії та біології (вчителі Антош О. І. та Мужанов О. П.).
- вчителів художньо-естетичного циклу та технологій - керівник ПольоваН.А.
У 2020/ 2021 навчальному році шкільне методичне об'єднання вчителів художньо-естетичного циклу працювало над реалізацією науково-методичної проблеми: «Використання інтерактивних та проектних технологій на уроках художньо-естетичного циклу та технологій для розвитку естетичного смаку та творчого потенціалу учнів».
Відповідно до науково-методичної проблеми метою роботи було:
- збагачення емоційно-естетичного досвіду учнів, формування культури почуттів, пробудження особистісно-позитивного ставлення до мистецьких цінностей;
- опанування учнями художньо-практичними вміннями та навичками, формування комплексу художніх компетенцій, що забезпечують здатність керуватися набутими знаннями та вміннями у самостійній діяльності, у процесі самоосвіти;
- розуміння учнями зв'язків мистецтва з природним, соціальним і культурним середовищем життєдіяльності людини, усвідомлення власної причетності до художніх традицій свого народу з одночасним розумінням особливостей інших національних культур світу;
- виховання культури міжнаціонального спілкування через вивчення художніх традицій народів різних країн;
- виховання почуття гордості за свою Батьківщину через ознайомлення з кращими зразками творів музичного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Під час роботи над проблемними питаннями в системі методичного забезпечення основну увагу спрямовано на виконання таких завдань:
- впроваджувати інтерактивні та проектні технології у освітнійпроцес;
- взяти участь у Всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах;
- взяти участь у конкурсі "Учитель року- 2020»;
- формувати життєві компетентності учнів;
- формувати загальнокультурні, навчально-пізнавальні та інформаційні компетенції;
- оволодіти досвідом самостійної творчої діяльності;
- розвивати почуття успіху від власних досягнень у царині мистецької культури, впевненості в спроможності самостійно вирішувати навчальні завдання;
- удосконалювати педагогічну майстерність;
- організувати тижні естетичного циклу та технологій;
- формувати компетенції самовдосконалення;
- духовне збагачувати та створювати у школі умови для розвитку гармонійної особистості;
- використовувати традиції українського народу та особливості національної історії у вихованні школярів при вивченні предметів естетичного циклу.
До складу ШМО входить 8 вчителів: Атаманчук М. І., ГончарЛ. Б., Грицишин І. І., Лемик М. Й., Пелех Н. Р., Польова Н. А., Хамар П. Д., Солонинка Г.М.
Було проведено 5 планових і 1 позапланове засідання з питань організації дистанційного навчання.
Участь членів шкільного МО вчителів художньо-естетичного циклу та їх учнів у семінарах, вебінарах, олімпіадах, конкурсах у 2019 / 2020 н.р.
Польова Н. А.: лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року 2020», учасниця обласного семінару «Формування мистецької компетентності. Розкриття і розвиток природних здібностей сучасного учня засобами предметів художньо-естетичного циклу».
Прізвище, ім'я учня
Клас
Предмет
Досягнення
Стефінів Дарина
9-Б
Образотворче мистецтво
Диплом І ст. ІІ етапу
Диплом ІІІ ст. ІІІ етапу
Гончарова Каріна
11-Б
Образотворче мистецтво
Диплом І ст. ІІ етапу
Завійська Катерина
8-Б
Образотворче мистецтво
Диплом І ст. ІІ етапу
Мартиненко Анастасія
10-А
Образотворче мистецтво
Диплом І ст. ІІ етапу
Турчин Христина
11-Б
Образотворче мистецтво
Диплом ІІ ст. ІІ етапу
Хамар П. Д.:
Прізвище, ім'я учня
Клас
Предмет
Досягнення
Осадца Василь
9-Б
Трудове навчання
Диплом І ст. ІІ етапу
Диплом ІІІ ст. ІІІ етапу
Грицишин І. І.:
Прізвище, ім'я учня
Клас
Предмет
Досягнення
Савич Андрій
11-Б
Трудове навчання
Диплом І ст. ІІ етапу
Диплом ІІІ ст. ІІІ етапу
- класних керівників - керівник Даньків С.М.
Проблема, над якою працювало шкільне методичне об'єднання класних керівників у 2019-2020 н.р.: «Вдосконалення виховної роботи, використання нових технологій та інновацій у роботі класних керівників в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»». До складу ШМО входить 21 вчитель: Левицька О.М., Даньків С.М., Хрептак М.І., Довга С.В., Гончар Л.Б., Антош О.І., Путера Л.Є., Холява Н.С., Семчишин У.С., Соляр О.І., Шафарук Н.Й., Білоус В.І., Польова Н.А., Колодійчук О.В., Семенець Н.В., Голодишин М.В., Ганич М.І., Колодка І.І., Пучко О.Я., Щербань Л.М.
Було проведено 4 планових засідань, на яких розглянуті такі основні питання:
- опрацювання нормативно-правових документів на 2019-2020 навчальний рік;
- системний моніторинг виховного процесу в школі;
- формування в учнів потреби в здоровому способі життя в системі роботи класних керівників;
- методичні рекомендації молодим класним керівникам.
Проведено батьківські збори:
- Першочергова потреба учня - знання»
- «Сім'я - основа виховання громадянина-патріота України»
- «Роль батьків у запобіганні шкідливих звичок(тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків)»
- «Як спілкуватися з дитиною, щоб вона успішно навчалася»
- «Досвід життєтворчості від батьків - дітям»
- «Конфлікти, їх причини та способи подолання. Методика розв'язання конфліктних ситуацій в сім'ї(за вибором)»
- учителів початкових класів та вихователів ГПД - керівник Даньків Л.С.
Також працювала творча група вчителів початкових класів -керівник ГривнакГ.Я.
Керівники методоб'єднань здійснюють контроль за діяльністю вчителів (проведення та аналіз директорських контрольних робіт, аналіз результатів ДПА та ЗНО, результатів успішності за семестри та за рік, відвідування уроків та заходів з предмету). Також було розглянуто питання про продовження впровадження Державного стандарту базової і повної середньої освіти, обговорювалося питання щодо Нової концепції освіти в Україні. Вчителі початкової ланки продовжили роботу над впровадженням Державного стандарту початкової освіти і впровадження нових стандартів Нової української школи, накопичували методичний матеріал, проводили майстер-класи, семінари, тернінги. Першокласники проходили адаптаційну підготовку до навчання у школі. Всі питання, пов'язані з новими вимогами в освіті, впровадження нових стандартів базової і повної загальної середньої освіти, Нового Закону України про освіту розглядалися на шкільних методичних об'єднаннях, нарадах при директорі, педрадах.
У роки навчання у школі учні дістають не тільки певні знання, уміння та навички з різних галузей, а й мають наміри обрати майбутню професію. Їх, роздуми про свою професійну діяльність можна назвати мріями про професію. А мрії мають мінливий характер. Завдання школи - надати їм усвідомленості. Реалізація цього завдання значною мірою залежить від професійної майстерності вчителя, широти його кругозору, культурно-інтелектуальної ерудиції, його стилю спілкування з учнями, рівня фахової підготовки, ступеня володіння методичними прийомами.
Підвищення рівня методичної роботи позитивно впливає на якість навчально-виховного процесу з окремих предметів. Так результативною є методична робота в галузі роботи з обдарованими учнями й підготовка їх до міських турів, конкурсів, олімпіад.
Участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах
Учасники
Призери
Переможці
І етап
543
189
116
ІІ етап
116
58
21
ІІІ етап
21
10
ІV етап
Результати
ІІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади
з української мови та літератури,
міжнародного конкурсу ім. П. Яцика,
творчого конкурсу ім. Т. Шевченка
- Карась Марія ,учениця 7 класу: диплом І ступеня з олімпіади з української мови, І місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика, ІІ місце у творчому конкурсі ім. Т. Шевченка;
- Солярчик Діана ,учениця 8 класу: диплом І ступеня з олімпіади з української мови,І місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика, І місцеу творчому конкурсі ім. Т. Шевченка;
- Польова Наталія ,учениця 11 класу, : диплом І ступеня з олімпіади з української мови, ІІ місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика, І місце у творчому конкурсі ім. Т. Шевченка;
- Пньова Марта,учениця 9 класу, І місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика, І І місцеу творчому конкурсі ім. Т. Шевченка;
- Колісник Анастасія, учениця 10 класу, І місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика;
- Павлюк Софія,учениця 6 класу, І місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика;
- Німко Софія ,учениця 8 класу, ІІ місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика;
- Куц Вікторія,учениця 10 класу, ІІ місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика;
- Мада ,учениця 5 класу, ІІІ місце у ІІІ етапі в конкурсі ім. П.Яцика;
- Канаховська ,учениця 8 класу,ІІІ місце у ІІІ етапі творчого конкурсу ім. Т.Шевченка.
Участь у Всеукраїнських учнівських конкурсах
- «Puzzle»: Учасники - 16, І місце (Диплом) - 1 учень;
- «Кенгуру»: Учасники математичного конкурсу - Міжнародний етап - 8 учнів (вчитель Путера Л.Є.).
Участь у змаганнях
Легкоатлетичний крос -І місце (вчитель Мужанова О.Б)
Змагання з футболу «Шкіряний м'яч» (вчитель Цюпера А.С.):
5-ті кл. - ІІ місце
6-ті кл. - ІІ місце
7-мі кл. - ІІ місце
9,10,11-ті - І місце
Змагання з волейболу (хл) (вчитель Щербань Л.М.):
9,10,11-ті кл - І місце
Змагання з настільного тенісу(вчитель Щербань Л.М.):
9,10,11-ті кл - ІІ місце
Повноцінну роботу освітнього процесу перервав карантин. Викликом для вчителів став перехід на дистанційну форму навчання у період карантинних обмежень з 12 березня 2020 до кінця навчального року. Тому було розроблено план дистанційних занять та розміщено на сайті нашої школи. Освоївши нові технології та платформи (НА УРОК, ZOOM, Мій клас, Google classroom, створювали Viber- групи, Facebook-групи, власні вебсайти ...), педагоги здійснювали освітній процес. За розкладом дистанційного навчання учні отримували завдання, рекомендації, консультації чи відеоуроки, посилання на аудіотексти чи онлайнтексти. Кожна нова тема супроводжувалася аудіо, відео поясненням, презентацією з детальним поясненням, онлайн-консультацією чи конференцією,. Для закріплення вивчених тем учням пропонувалися тести на сайтах https://naurok.com.ua/ , https://vseosvita.ua/, чи бази тестових завдань власних розробок... Дистанційне навчання внесло деякі корективи в роботу педагогів, але і учні, і вчителі справилися з цим складним завданням, навчилися працювати по-новому і долати різні перешкоди на шляху до знань.
Аналіз роботи педагогічних працівників дає підстави зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми школи, в основному виконано. Вчителі показали високу майстерність та творчий підхід у проведенні уроків, використовуючи інноваційні методи навчання, адже творчість не виростає на порожньому місті, творчість - це властивість професіоналів своєї справи, які ефективно працюють у відповідній галузі.
Однак, у роботі з педагогічними кадрами мали місце і суттєві недоліки. А саме:
- недостатня робота вчителів з обдарованими учнями;
- з суб'єктивних і об'єктивних причин переносились засідання деяких методичних об'єднань, окремих предметних тижнів;
- педагоги школи не проявляють ініціативи у розповсюдженні свого педагогічного досвіду упродовж міжатестаційного періоду шляхом публікації у фахових виданнях та Інтернет-ресурсах;
- на низькому рівні залишається розробка власних науково-методичних і дидактичних матеріалів;
- потребує покращення організація науково-дослідної роботи;
- недостатня обізнаність щодо особливостей форм та методів проведення дистанційного навчання.
Сьогодення наголошує на необхідності творчого підходу до своєї справи. Педагог, як ніхто інший, не повинен бути формалістом, адже кожного дня він торкається дитячих душ, збагачує їх добром, вірою, надією, любов'ю. Поділяємо думку В.Сухомлинського : «Учитель має право вчити інших, допоки вчиться сам». Не зупинятися в пошуках, творити себе, бути щасливим і дарувати щастя іншим - тільки так можна відчути задоволення від своєї праці й побачити вогники вдячності в очах учнів».
Отже, підсумовуючи все сказане, слід відзначити, що методична робота у 2019/2020 н.р. проводилась на достатньому рівні.